Preparaty do higieny intymnej , a ich skład

Duży wybór produktów zmusza nas do odpowiedzialnego i świadomego wyboru preparatów do higieny okolic intymnych. Prawidłowy wybór płynu likwiduje wiele patogenów  umożliwiających grzybicę i zakażeń bakteryjnych.

Co nie powinno się znajdować w preparatach do higieny miejsc intymnych?

- barwniki
- substancje zapachowe
- SLS ( Sodium Lauryl Sulfate)
- pochodne formaldehydu
- parabeny 

Co zatem powinny  zawierać takie preparaty?


Na pewno alantoina,  jest ona nietoksyczna i nie wywołuje alergii. Nawilża i regeneruje skóre, a do tego działa przeciwzapalnie. Również mogą zawierać kwas mlekowy. Chroni on okolice intymne  i pochwę przed wieloma infekekcjami, utrzymuje odpowiednio kwaśne pH pochwy.
 Lanolina, nie tylko zapobiega nadmiernej utracie wody. Jej obecność sprawia,że znajdujące się w w preparacie do mycia substancje odżywcze i witaminy z łatwością są wchlaniane przez ludzką  skórę.
Skład lanoliny jest bardzo podobny do zawartości farstwy lipidowej naszego naskórka,dlatego lanolina zabespiecza naszą skorę przed czynnikami zewnetrznymi.

Oczywiście pamiętaj,że zawsze gdy poczujesz nieprzyjemne zmiany w okolicach intymnych  wybierz się do ginekologa. Nie czekaj,aż zmiany same ustapią. Stan zapalny nie może wywoływać wstydu. Znajdujące sie w pochwie bakterie są stanem fizjologicznym, jednak  w pewnych warunkach stają się patogenem i mogą spowodować stan zapalny.

A czy Wy czytacie skład preparatów do higieny miejsc intymnych?

Komentarze

  1. Oczywiście, że czytam i wybieram te o jak najbardziej naturalnym składzie. Zawsze wybieram płyn z kwasem mlekowym i ziołami. Nasze babcie stosowały napary ziołowe i świetnie sobie radziły z różnymi dolegliwościami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz