Higiena miejsc intymnych
Dzisiaj napiszę o higienie miejsc intymnych, hmm... niby oczywiste i proste. A jednak nie taka oczywista jest ta sprawa. Zwykłe podmywanie się niewiadomo czym z przykrością informuję, iż nie wystarczy. No więc przejdę do pisania konkretów.


Bielizna

Tak, tak wszystkie lubimy koronkową bieliznę oraz stringi, przecież wyglądamy  w  nich tak seksownie i czujemy się bosko! No niestety jestem zmuszona powiedzieć Wam ,że taka bielizna jest wykonana z sztucznego materiału, przez co nasze miejsca intymne nie oddychają, co więcej taki materiał  może prowadzić do podrażnień.
NAJLEPIEJ jest nosić bieliznę bawełnianą , przepuszczajacą powietrze , a koronki zostaw na wyjątkowe okazje.  

Higiena

Nasza pochwa w warunkach fizjologicznych ma kwaśne pH między 3,8 -4,5, ponieważ zawiera takie bakterie jak Lactobacillus. Wytwarzają one kwas mlekowy. Najlepiej jest podmywać się zwykłą wodą bądź wodą z cytryną( w stosunku szklanka wody i 2 łyżeczki soku z cytryny). Mydła i żele do higieny intymnej posiadają pH zasadowe, które zobojetniają odczyn pochwy, a to z kolei może doprowadzić do  zaburzeń równowagi pH przez co łatwiej będą mogły się rozwijać te zle bakterie. Więc zanim kupisz żel do higieny intymnej , przeczytaj jakie ma pH i najlepiej żeby był bez zapachowy (mniej substancji chemicznych ).  I najważniejsze ZAWSZE podmywaj się w kierunku od spojenia łonowego do odbytu , nigdy odwrotnie, gdyż możesz wprowadzić bakterie E. Coli z odbytu do pochwy.
Do higieny miejsc intymnych nie należy stosować  gąbek, ponieważ są one siedliskiem bakterii. Poza tym dłonią  jest o wiele prościej rozprowadzić płyn w niedostępne dla gąbek miejsca. Należy pamiętać, że miejsca intymne to nie tylko wzgórek łonowy, ale i wargi sromowe większe i mniejsze, łechtaczka i wejście do pochwy. To tam znajduje się najwięcej zanieczyszczeń.

Jak często się podmywać?


Najlepiej jest podmywac się 2 razy dziennie rano i wieczorem, podczas miesiączki najlepiej po każdej zmianie podpaski lub tamponu.

Podczas miesiączki 

Środki hiegieniczne dostępne w sklepach -tampony , podpaski należy wymieniać co 3- 4 godziny. Krew pod wpływem tlenu bardzo dobrze się rozkłada i jest super pożywką dla bakterii. Najlepiej , żeby to były podpaski bezzapachowe i z  materiałem przepuszczajcym powietrze.
To tyle, miłego dnia życzę 😊

Komentarze

  1. Przydatny post :) Sama miałam problemy przez używanie niekoniecznie dobrych płynów do higieny i noszenie zbyt dużej ilości stringów :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz